KONST / Litografier / Färglitografi 13342485
nr 1334 2485
Reinhard Heinemann
(1895-1967), Tyskland
Färglitografi, Båtar. Signerad, daterad 1956, med dedikation, ej numrerad. Motivet: 30x38 cm
Reinhard Heinemann, tysk bildkonstnär född 1895, död 1967.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 29 juni 2020
kl 19:38:49
29/6 18:30:11
Reinhard Heinemann
Läs mer om Reinhard Heinemann